Юр’ївський район, Дніпропетровська область

До уваги мешканців

Управління Держпродспоживслужби в Юр'ївському районі повідомляє

Згідно результатів досліджень Дніпропетровської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини встановлено діагноз на африканську чуму свиней в підсобному господарстві гр.. Михайловської М.І. буд. 11 вул. Матросова с. Слов'янка Апостолівського району Дніпропетровської області.

Держпродспоживслужбою в Дніпропетровській області вживаються заходи відповідно до вимог Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 року за №111.

Не забувайте про пожежну безпеку!

Слід пам’ятати, що причиною лісової пожежі може стати необережно кинутий сірник або недопалок. А також відповідально ставитися до багать:

ніколи не залишати вогнище без догляду;

місце для багаття має бути обкопаним навколо;

перед тим як піти, вогонь необхідно старанно загасити.

Пам’ятайте, вогнища можна розпалювати тільки в місцях, де відсутній хвойний молодняк!

Лісова пожежа не лише шкодить довкіллю – губить усе живе і ставить під загрозу ваше життя. Будьте обережні, відпочиваючи на природі!

Телефон рятувальної служби 101

Вода помилок не прощає!

Купатися слід лише в місцях для цього пристосованих, тобто обладнаних усім необхідним для безпечного відпочинку і, в разі необхідності, надання рятувальної чи медичної допомоги.

Під час відпочинку на водних об’єктах, необхідно знати елементарні норми поведінки і беззаперечно їх виконувати:

не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;

не допускайте грубих ігор під час купання;

не залишайте дітей без догляду;

І пам’ятайте: паніка – головна причина усіх бід: не метушіться, а заспокойтеся і подумайте яким чином підвищити плавучість плавзасобу, що зробити аби більш впевнено триматися на воді.

Телефон рятувальної служби 101

Головна причина нещасних випадків на воді – порушення правил безпеки!

Лише за минулий тиждень на водоймах області сталося 6 нещасних випадків у яких загинуло п’ятеро дітей та один дорослий. Усі нещасні випадки сталися через порушення правил безпеки, надмірну самовпевненість та позерство. Особливо під час купання в непристосованих місцях.

Управління цивільного захисту облдержадміністрації вкотре закликає мешканців області дотримуватися норм та правил безпечної поведінки:

- не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;

- не запливайте за буї, відчувши втому перепочиньте: переверніться на спину і підтримуйте себе на плаву легкими рухами рук;

- потрапивши в течію не слід з нею боротися: пливіть вниз по течії під невеликим кутом, поступово наближаючись до берега;

- не губіться потрапивши у водоверть: наберіть побільше кисню в легені, якомога глибше пірнайте і потужним ривком спробуйте випірнути убік;

- не допускайте грубих ігор під час купання;

- не залишайте дітей без догляду;

- обережно плавайте на надувних виробах: вітром чи течією їх може віднести далеко від берега.

Телефон рятувальної служби  - 101.