Доступні ліки!

Дата: 23.04.2019 11:22

Шановні мешканці Варварівської териториальної громади!

Триває трансформація системи охорони здоров’я в Україні. Розповідаємо про електронні рецепти та нові правила отримання первинної медичної допомоги.

Що змінилося для пацієнта з 1 квітня 2019 року

Оновлена програма «Доступні ліки»

З 1 квітня пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки», можуть отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом. Отримати електронний рецепт можна лише у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація. У разі, якщо ви ще не обрали свого лікаря, декларацію можна підписати під час найближчого візиту до лікаря і одразу ж отримати електронний рецепт за програмою «Доступні ліки».

Запуск електронного рецепта став можливий завдяки переходу програми «Доступні ліки» до Національної служби здоров’я України. Це дозволить пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. Відтак, програма стала ще доступнішою для пацієнтів.

Медичні послуги на первинці: з декларацією і без

З 1 квітня Національна служба здоров’я оплачує медичним закладам, що надають первинну медичну допомогу, тільки ті медичні послуги, що надані пацієнтам, які підписали декларації з лікарями цього медичного закладу.

Що це змінює для пацієнтів?

Усі, хто звернувся до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, отримають медичну допомогу.

Якщо пацієнтові потрібен плановий огляд, електронний рецепт на “Доступні ліки” або інші послуги з переліку первинної медичної допомоги, лікар зможе його прийняти та укласти з ним декларацію одразу на прийомі.

У випадку невідкладного стану пацієнтам, які не обрали свого лікаря або знаходяться у відпустці чи відрядженні, сімейний лікар, терапевт або педіатр наддасть безоплатно медичну допомогу. Це регламентується Наказом МОЗ №503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу».

Щоб отримати повний перелік послуг у вашого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, гарантовано оплачений Національною службою здоров’я, потрібно обрати свого лікаря та підписати з ним декларацію.

Кінцевого терміну підписання декларації не існує. Декларацію з обраним сімейним лікарем, терапевтом або педіатром можна підписати під час планового візиту у будь-який час.

Чи приїжджає екстрена медична допомога, якщо у пацієнта немає декларації з лікарем первинки?

Екстрена медична допомога приїжджатиме на виклики до всіх пацієнтів, яким потрібна медична допомога, незалежно від того, підписана декларація з сімейним лікарем, терапевтом, педіатром чи ні.

З повагою та постійною турботою про Ваше здоров’я директор КУНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Варварівської сільської ради, к.мед.н. Радомська Тетяна Юріївна.

Якщо у Вас залишилися питання щодо медичного обслуговування та впровадження медичної реформи телефонуйте за номером 050 342 72 72.

Як пацієнтові отримати ліки в аптеці за електронним рецептом

Крок 1. Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря,         терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація.

Важливо! Пацієнт має звернутися саме до свого лікаря. Якщо ви ще не підписали декларацію, це варто зробити. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде неможливо.

Крок 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт.

Крок 3. Під час виписування електронного рецепту лікар разом з пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.

Крок 4. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

Крок 5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт :  ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».

Крок 6. За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. В цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

Крок 7. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер рецепта.

Крок 8. Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці і входять в програму «Доступні ліки».

Крок 9. Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

.