ЮР’ ЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР ФІЛІЇ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ» У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Дата: 11.10.2019 13:51

Мета діяльності Юр’ївського районного сектору - забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом надання необхідної підтримки та допомоги суб’єкту  пробації із залученням спеціалістів різних служб та організацій, надання суду інформації, що характеризує суб’єкта , а також здійснення нагляду і контролю, аби уникнути вчинення ним повторних правопорушень.

Як працює пробація?

Досудова пробація - надання суду інформації (досудової доповіді) про особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складання досудової доповіді).

Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів для осіб, до яких застосовується пробація:

- контроль за поведінкою;

- нагляд за виконанням обов’язків;

- надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги;

- сприяння працевлаштуванню;

- залучення до навчання;

- участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності;

- проведення профілактичної роботи.

Пенітенціарна пробація - допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі:

- трудове та побутове влаштування за місцем проживання;

- сприяння в отриманні медичних послуг;

- допомога в адаптації до життя у громаді.

Пробаційні програми - спеціальні програми соціально-психологічного або психо-корекційного напряму, які суд зобов'язує пройти для того, щоб людина змінила свою прокримінальну поведінку, своє ставлення до оточуючих, свій внутрішній світ.

Затверджено такі пробаційні програми для роботи з суб’єктами пробації: «Попередження вживання психоактивних речовин», «Подолання агресивної поведінки», «Зміна прокримінального мислення». До реалізації пробаційної програми у порядку, визначеному законодавством, можуть залучатися установи, організації, незалежно від форми власності, об'єднання громадян, окремі громадяни, які можуть надавати послуги, необхідні для реалізації пробаційних програм.

Реалізація кожної пробаційної програми передбачає: складання графіка, відвідування занять, дотримання певних правил поведінки при цьому, оцінку результатів та висновок про виконання пробаційної програми.

Спільною метою пробаційних програм є досягнення позитивних змін у поведінці суб'єкта пробації.

Начальник Юр’ївського районного сектору

філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області