Наші клієнти часто запитують: «Як вираховується розмір допомоги з безробіття?» Відповідаємо:

Дата: 20.01.2020 11:32

Розмір допомоги залежить від:

? страхового стажу безробітного;

? розміру заробітної плати за останнім місцем роботи та причини звільнення.

Безробітним, які офіційно працювали та сплачували страхові внески більше 6 місяців протягом року, що передував реєстрації особи як безробітної, допомога по безробіттю призначається з урахуванням страхового стажу та середньої заробітної плати за останнім місцем роботи. При цьому вона не може бути меншою ніж 1 630 гривень.

Безробітним, страховий стаж яких протягом року, що передував реєстрації особи як безробітної, становить менше 6 місяців, допомога по безробіттю призначається в мінімальному розмірі – 610 гривень.

Крім того, вказаний мінімальний розмір допомоги по безробіттю (610 гривень) призначається:

? молоді, яка закінчила або припинила навчання у навчальних закладах, звільнилася зі строкової або альтернативної служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце;

? внутрішньо переміщеним особам, які не мають документів, що підтверджують страховий стаж та розмір заробітної плати за останнім місцем роботи;

? особам, звільненим з останнього місця роботи за прогули, систематичне невиконання без поважних причин обов'язків, появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння тощо, а також з аналогічних підстав, визначених законодавством.

Максимальний же розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Так, з 01 січня 2020 року він становить 8 408 гривень.

P.S. Якщо ви перебуваєте на обліку у центрі зайнятості, зверніться за допомогою прорахунку вашої допомоги по безробіттю до свого особистого консультанта.

#ДСЗ #служба_зайнятості

Olga Makogon